Jocelyn Sass
Er den ikke bare kær?
Mie Hansen spurgte om jeg ikke havde lyst til at oversætte den – det havde jeg selvfølgelig 🙂

Elefant Sutte-Hagesmæk
Send mig et billede af dine hæklerier
– så kommer de med her 🙂
Er den ikke bare kær?
Mie Hansen spurgte om jeg ikke havde lyst til at oversætte den – det havde jeg selvfølgelig 🙂
Send mig et billede af dine hæklerier
– så kommer de med her 🙂
Permanent link til denne artikel: https://www.topping.dk/blog/elefant-sutte-hagesmaek/
17 kommentarer
Spring til kommentar-formularen
Hej Marianne, det er mig der er glad, jeg har netop opdaget din blog, fyldt med de skønneste ting man selv kan lave.
Jeg blev mormor for 4. gang i september og har hæklet en dukke og 2 vandmænd, så nu må jeg igang med en rangle, 1000 tak. Det var svært at vælge, for det er så sødt og anvendeligt det hele, så jeg bliver ikke arbejdsløs denne vinter, dejligt , venlig hilsen Jette Toft Møller
Hej Marianne
Jeg må prøve det om det hjælper
Hej Mie
Ellers må du råbe højt 😉
Hej Marianne
Tusind tak for oversættelsen. Jeg har problemer med at printe den ud når jeg gør det mangler noget af det sidste af opskriften på hver side. Har prøvet flere gange og har også været inde og tjekke min printer.
Med venlig hilsen
Mie Hansen
Hej Mie
Velbekomme 🙂
Jeg har selv lige printet den ud uden problemer og har ikke hørt fra andre at det er et problem..
Jeg kan kun foreslå at du kopierer indholdet til f.eks. et tekstdokument og prøver derfra?
Hvor er den sød, den skal helt klart på min “to do liste” 🙂
Hej Nanna
Ja ikke, en rigtig sød gave ide 😉
Nååhh, hvor er den sjov.
Hej Tove
Ja, den er lidt sød 🙂
Hej Tulle momsemor
Nu sidder jeg lige og bliver nysgerrig. Jeg har nemlig fundet en opskrift på en graduations ugle engelsk som jeg havde en idé om at det var da bare lige… jeg er så blevet klogere men kunne rigtig godt tænke mig at lave den til min nevø der bliver graduatet til sommer -han bor i USA så syntes jo det passer godt. Er der mulighed for du vil hjælpe med det?
Marianne
Hej Marianne
Det vil jeg gerne, men det er et krav at det er en gratis opskrift og jeg skal vide hvor den kommer fra, så jeg kan sende min oversættelse til den, der har lavet den 🙂
Super super sød 🙂
Absolut 😉
Hvor er det dejligt at du vil dele opskrifter med os 🙂
Hej Jette
Det er dejligt at dele og jeg holder de små grå i gang 😉
Den er godt nok bare sød og sjov, er noteret på min “ønsker-at-lave-liste” Tak….
Hej Inge
Ja, tror også jeg selv skal have prøvet den af 🙂